Контакт

 

87500 м.Маріуполь

пр.Леніна 79

тел 33-22-70 

mlicey@meta.ua

ГРАФІК
роботи бібліотеки
Маріупольського міського ліцею

Понеділок  8 00 - 16 30
Вівторок     8 00 - 16 30
Середа         8 00 - 16 30
Четвер         8 00 - 16 30
П'ятниця   8 00 - 16 30
Перерва     12 30 - 13 00
Вихідний субота, неділя


Санітарний день - останній четвер місяця

28 вересня в Україні та світі відзначають 100-річчя людини, творчість якої – унікальне явище в українській і світовій педагогіці. Це – видатний педагог Василь Олександрович Сухомлинський.

  Сухомлинський створив оригінальну педагогічну систему, що ґрунтується на принципах гуманізму , на визнанні особистості дитини найвищою цінністю , на яку повинні бути орієнтовані процеси виховання і освіти , творча діяльність згуртованого колективу педагогів - однодумців та учнів .                              

   Сухомлинський будував процес навчання як радісну працю ; велику увагу він приділяв формуванню світогляду учнів; важлива роль у навчанні відводилася слову вчителя , художньому стилю викладу , твору разом з дітьми казок , художніх творів. Сухомлинський розробив комплексну естетичну програму « виховання красою» . У радянській педагогіці свого часу став розробляти гуманістичні традиції вітчизняної і світової педагогічної думки. Його ідеї втілені в практиці багатьох шкіл . Були створені Міжнародна асоціація В. О. Сухомлинського і Міжнародне об'єднання дослідників Сухомлинського , педагогічний музей Сухомлинського у Павлиській школі (1975). Сухомлинський - автор близько 30 книг і понад 500 статей , присвячених вихованню і навчанню молоді. Книга його життя - « Серце віддаю дітям» ( Державної премії УРСР - 1974 , посмертно). 

    Його життя - виховання дітей , особистості. Він виховував у дітях особисте ставлення до навколишньої дійсності , розуміння своєї справи і відповідальності перед рідними , товаришами і суспільством і , що головне , перед власною совістю.

   Кожне покоління по-новому сприймає В. Сухомлинського, знаходить цінні дороговкази для навчання і виховання.

   Спадщина кожного митця і кожного вченого має свою долю. Одну досить швидко забувають, іншу – якийсь час тримають у полі зору. І лише небагатьом випадає залишитися у «великому часі». Є всі підстави стверджувати, що спадщина Василя Сухомлинського належить до останніх. 

 

Український педагог подарував нам цілісну педагогічну систему виразного гуманістичного спрямування. І то вже наша проблема, як зуміємо скористатися нею. Маємо підніматися до неї і серцем, і розумом.

Позашкільний патріотизм, або як любити Батьківщину
Патріотизм, як якість особистості людини, проявляється в любові до своєї Вітчизни, відданості, готовності служити своїй Вітчизні, прихильності людини до рідної землі, мови, культури і кращих традицій свого народу. Про це, а також про боротьбу за свободу і цілісність України говорили на черговому засіданні в дискусійному кіноклубі  Docudays  UA з прав людини Центральної бібліотеки ім. В.Г. Короленка. Глядачам було запропоновано документальний фільм шведської журналістки Елін Йонссон «Боротьба Джамали». Її глядачами і глядачками були учні старших класів маріупольського ліцею.

Переглянутий фільм вразив ліцеїстів багатьма моментами: і страшними цифрами геноциду кримськотатарського народу в 1944 році, і наслідками анексії Криму в 2014 році, і ін. Фільм по-різному сприймався молоддю, проте нікого не залишив байдужим: когось із присутніх найбільше вразила глибина сенсу пісні Джамали, когось – те, що вона не може приїхати до батьків, ще когось – масштаби винищення радянською машиною цілих народів – кримських татар, чеченців, білорусів та ін. Все це говорить про те дуже важливе, що в фільміозвучила Джамала і висловив представник кримськотатарського меджлісу РедванЗекіряев: ми повинні знати свою історію, історію країни, в якій живемо, і не бути байдужими до подій, які відбуваються в ній, тому що забуття призводить до зникнення цілих народів.

Чимало емоцій викликала у присутніх запропонована після перегляду патріотична гра фото-пазл «Державні символи України і кримських татар». Групам учасників були роздані розрізані фото, один з елементів якого відсутній. Учасникам було необхідно скласти пазл і домалювати або записати словесно відсутній елемент (прапори України і кримських татар), підписати і описати, про що це фото. Всі учасники зустрічі дуже активно складали фото-пазли і успішно впоралися із завданням і презентацією своїх фото-робіт.
На закінчення зробили висновок про те, що всі фотографії об'єднує боротьба, яка може бути різною, а державний прапор України бережуть і захищають наші воїни під шквальним вогнем на передовій, з ним йдуть в бій і перемагають! І саме Державний Прапор України супроводжує героїв в їх останню путь. Низький уклін загиблим героям ... Україна завжди буде пам'ятати їх.

 

7 грудня  2017 р. учні Маріупольського міського ліцею відвідали  Центральну бібліотеку ім. В.Г. Короленка де відбулося закриття XIV Міжнародного мандрівного фестивалю документального кіно про права людини.

Основна тема фестивалю  присвячена проблемі зміни клімату та захисту навколишнього середовища.

Ліцеїсти переглянули документальний фільм режисера Ганни Фішер     «У пошуках кращої долі».

Стрічка показує три історії трудової експлуатації робітників-мігрантів
з країн Східної Європи.